"Brawo, jest awans!"

"Kosmiczny mecz Polki. Wyszła z wielkich tarapatów".

Natalia Bajor awansowała, do najlepszej szesnastki, igrzysk olimpijskich w Paryżu. Polska tenisistka stołowa już drugi raz z rzędu ograła rywalkę 4:3 i powalczy o ćwierćfinał francuskiej imprezy. Tym razem 27-latka okazała się lepsza, od doświadczonej reprezentantki Portugalii, która była zdecydowaną faworytką starcia.

Natalia Bajor w poniedziałek (30 lipca 2024) rozpoczęła, zmagania na igrzyskach olimpijskich w Paryżu, od zwycięstwa 4:3 z Sauthasini Sawettabut z Tajlandii. Polka w tym spotkaniu pokazała charakter, bo chociaż w ostatnim secie przegrywała 0:4, to zdołała ograć rywalkę 11:6, i zwyciężyła w całym spotkaniu z 55. zawodniczką na świecie. Napędzona tym wynikiem weszła w kolejną fazę zmagań.

Natalia Bajor w najlepszej 16 igrzysk olimpijskich. Powalczy o ćwierćfinał.

W 1/16 finału reprezentantka Polski zmierzyła się z 80. na świecie Fu Yu, a więc zawodniczką urodzoną w Chinach, ale reprezentującą Portugalię. Pomimo że to Bajor była wyżej notowana, to właśnie 45-letnia rywalka była faworytką wtorkowego meczu. Co ciekawe, obie panie są klubowymi koleżankami z KTS-u Enea Siarkopol Tarnobrzeg.

Angelika Szymańska na igrzyskach w Paryżu.
Gigantyczna sensacja w Paryżu! Polska faworytka do medalu nie mogła uwierzyć.

Bajor zaczęła jednak kapitalnie, bo w dwóch pierwszych setach pokonała rywalkę - najpierw do siedmiu, a następnie do ośmiu. Yu nie miała jednak zamiaru się poddać i w trzecim secie zobaczyliśmy bardzo długi bój i grę na przewagi. Finalnie to Portugalka wygrała jednak 17:15 i zaczęła wracać do spotkania. 45-latka w kolejnej partii po prostu zdominowała i triumfowała 11:4.

W piątym secie przy wyniku 2:2 znów lepsza okazała się Yu i tym razem wygrała 11:7. Portugalka była więc tylko o seta od wygrania spotkania, ale na szczęście Natalia Bajor kolejną odsłonę wygrała 12:10 i wyniku zdecydował siódmy set. W nim reprezentantka Polski wygrała już 11:8, a w całym spotkaniu 4:3 i zameldowała się w 1/8 finału.

Największa kompromitacja na igrzyskach. O 4:57 przyszła fatalna wiadomość.

Tym samym Natalia Bajor jest już w najlepszej szesnastce kobiecych zmagań w tenisie stołowym. O kolejny awans będzie jej jednak bardzo ciężko, bo o ćwierćfinał zagra z Cheng I-Ching, a więc Tajwanką z 12. miejsca na świecie. Spotkanie zaplanowano, na 31 lipca o godz. 15:00. (sport.pl).

Oprac. Stanisław Cybruch
awans, Bajor, brawo, ćwierćfinał, kobieta, Kosmiczny, mecz, Paryż, Polka, tarapaty, tenis, Wyszła, wielkie, zaplanowano, zmaganie,