"Puchar Świata w skokach w Willingen"

"Granerud wygrał, Stoch na podium".

Halvor Egner Granerud wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Willingen.

W czołówce zameldował się Kamil Stoch, który zajął 3. miejsce.

W niemieckim Willingen zakończył się pierwszy z dwóch konkursów Pucharu Świata.

To były bardzo dobre zawody w wykonaniu norweskich skoczków - wygrał Halvor Egner Granerud, a drugie miejsce zajął Daniel Andre Tande. Polscy kibice też mają powody do zadowolenia, trzech Polaków znalazło się w najlepszej 10-ce.

Wśród naszych skoczków najwyżej uplasował się Kamil Stoch, który zajął 3. miejsce. To było 77. podium PŚ w karierze Stocha. 5. był Dawid Kubacki, 9. miejsce zajął Piotr Żyła, a 17. pozycję Jakub Wolny. Andrzej Stękała był 20.

Niestety, do drugiej serii nie zakwalifikowali się Klemens Murańka (125 m i 32. miejsce) i Aleksander Zniszczoł (124,5 m i 34. miejsce).

Źródło: rmf24.pl.

Oprac. Stanisław Cybruch
Granerud, Kubacki, miejsce, podium, skokinarciarskie, Stoch, Tande, Willingen, wygrał, Żyła,