"Niedyskrecje parlamentarne"

"Drugi wielki plan Tuska".

"Podejrzenia ws. afery w Polsce 2050".

Co wyborcy Koalicji Obywatelskiej myślą o realizacji 100 konkretów na 100 dni?

Który postulat najbardziej ich interesuje? Co podejrzewają politycy Polski 2050, w związku z aferą młodego posła Adama Gomoły? Czym jest drugi wielki plan Donalda Tuska?

Komu w koalicji rządzącej nie podoba się zniesienie prac domowych w szkołach? O tym i innych sprawach piszemy w "Niedyskrecjach parlamentarnych".

Wyborcy PO niezbyt przejęli się faktem, że przez pierwsze 100 dni rządu, nie udało się zrealizować 100 konkretów.

– Nie ma rozczarowania ani w szeregach naszych działaczy ani w elektoracie. Przywracanie praworządności jest w toku, rozliczenia z PiS też, zatem ludzie są usatysfakcjonowani. Nie mniej jednak wiele rozmów kończy się konstatacją "będziemy patrzeć wam na ręce" – opowiada polityk związany z Koalicją Obywatelską.

I dodaje, że z badań wynika, iż przykładowo sam wniosek o postawienie prezesa NBP Adama Glapińskiego przed Trybunałem Stanu jest wystarczająco satysfakcjonujący dla wyborców Koalicji Obywatelskiej, żeby uznali go za realizację obietnicy przedwyborczej.

Jest jednak temat, który elektryzuje część opinii publicznej i to jest wysokość składki zdrowotnej.

– Dziewięć na dziesięć rozmów z przedsiębiorcami, dotyka tego tematu, a wypowiedzi są naprawdę ostre – mówi nasz rozmówca z KO.

Zgodnie z jego słowami, przedsiębiorcom nie podoba się propozycja ministra finansów Andrzeja Domańskiego obniżenia składki zdrowotnej. Chcą powrotu do tego co było przed Polskim Ładem i żadne inne rozwiązanie ich nie satysfakcjonuje, bo jest uznawane za oszukiwanie własnego elektoratu (wprost.pl).

Oprac. Stanisław Cybruch
elektorat, finanse, Glapiński, KO, minister, NBP, przedsiębiorca, Trybunał Stanu, Tusk, zdrowie, 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Warto zaglądać do Krynicy Morskiej

"Ostra walka w obozie władzy przed wyborami"

"Na zbożu z Ukrainy zarabiają ludzie związani z PiS"