Donald Tusk odpowiada na słowa Karola Nawrockiego
"Haniebne i skandaliczne".
Autor: LLE, Dziennikarze Onet Wiadomości
— Chcę powiedzieć bardzo wyraźnie: haniebne i skandaliczne jest ze strony polityków, w tym przyszłego prezydenta, obrażanie i dystansowanie się od służb państwowych takich jak Straż Graniczna — mówił we wtorek Donald Tusk przed posiedzeniem rządu.
Odniósł się w ten sposób do poniedziałkowych słów Karola Nawrockiego, który podziękował "wszystkim, na czele z Robertem Bąkiewiczem" za wypełnianie "funkcji państwa, z którymi nie radzi sobie obecny rząd".
— Chcę powiedzieć bardzo wyraźnie: haniebne i skandaliczne jest ze strony polityków, w tym przyszłego prezydenta, obrażanie i dystansowanie się od służb państwowych takich jak Straż Graniczna. Przybieranie roli "patrona" nad "aktywistami" prawicowymi pana Bąkiewicza, którzy dezorganizują pracę Straży Granicznej, to są rzeczy niedopuszczalne. Oczekiwałbym od polityków, niezależnie od ich pozycji, aby zawsze wspierali, pomagali Straży Granicznej, wojsku i policji — mówił we wtorek Tusk
— Polityk, który wykorzystuje politycznie bojówkarzy czy "aktywistów", niezależnie od tego, jaką rolę pełnią na wschodniej czy zachodniej granicy, stawia się w roli kogoś, kto przeszkadza państwu polskiemu dbać o bezpieczeństwo obywateli, granicy i naszego terytorium — dodał premier.
ZOBACZ: Karol Nawrocki przejmuje ludzi Andrzeja Dudy. Mają kontynuować "swoją misję"
Wiceminister o rekonstrukcji rządu Donalda Tuska.
Karol Nawrocki o sytuacji na granicy. "Do tej sytuacji doprowadziło działanie rządu Donalda Tuska".
W poniedziałek wieczorem o sytuacji na granicy polsko-niemieckiej wypowiedział się Karol Nawrocki. — Polska zachodnia granica dzisiaj jest nieszczelna. Sygnalizowali mi to mieszkańcy zachodnich regionów Polski. Sytuacja moim zdaniem jest dramatyczna i nie będę wobec niej obojętny po 6 sierpnia. Z całą pewnością zwołam Radę Gabinetową. Będę chciał poznać wszelkie dane statystyczne dotyczące nielegalnych migrantów — mówił Nawrocki w poniedziałek w "Gościu Wydarzeń".
— Obecny rząd Donalda Tuska działa na zasadzie divide et impera, dziel i rządź, bo dochodzi już do pewnych napięć pomiędzy funkcjonariuszami Straży Granicznej a przedstawicielami ruchu obywatelskiego — powiedział prezydent elekt.
ZOBACZ: Takie zadanie Karol Nawrocki dostał od prezesa PiS. Leszek Miller nie ma wątpliwości
– Chcę wszystkim podziękować, na czele z panem Bąkiewiczem, że wypełniają te funkcje państwa, z którymi nie radzi sobie obecny rząd. [...] Ja oczywiście jestem murem za polskim mundurem. Wiem, jak ciężką pracę wykonują strażnicy graniczni czy polscy żołnierze. Wiem jednak, że do tej sytuacji doprowadziło działanie rządu Donalda Tuska — mówił Nawrocki.
Sąd Najwyższy orzekł o ważności wyborów. Ostre słowa sędziego z Izby Pracy.
Sąd Najwyższy uznaje ważność wyborów prezydenckich. Co dalej? Wyjaśniamy procedurę
Sąd Najwyższy zdecydował ws. wyborów prezydenckich.
(Nie)spodziewany zwrot akcji w sprawie Drugiej Waloryzacji Emerytur 2025. Nowe prognozy [1.07.2025 r.]
Zaskakujące słowa szefa PKW na koniec obrad sądu. "Cieszę się".
Pilny komunikat prokuratury ws. śmierci Barbary Skrzypek. Są wyniki badań biegłych.
Radio ZET
Któremu politykowi Polacy ufają najbardziej? Zaskakująca zmiana na podium.
W najnowszym sondażu IBRiS przeprowadzonym na zlecenie Onetu sprawdzono, którzy politycy cieszą się największym zaufaniem wśród Polaków. Na podium znaleźli się minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, prezydent elekt Karol Nawrocki i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Z kolei poza pierwszą piątką znaleźli się m.in. premier Donald Tusk oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Którzy politycy wzbudzają największe zaufanie Polaków.
Którzy politycy znaleźli się na samym dole listy.
Czy Polacy mają zaufanie do szefa rządu Donalda Tuska.
Ci politycy wzbudzają największe zaufanie Polaków.
Na czele rankingu przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie Onetu uplasował się minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski, któremu ufa 43,2 proc. Polek i Polaków (20,2 proc. zdecydowanie ufa, 23 proc. raczej ufa). Negatywne zdanie o szefie resortu dyplomacji ma z kolei 38,3 proc. (31,7 proc. zdecydowanie mu nie ufa, 6,6 proc. wybrało opcję "raczej nie ufam"). Neutralne podejście do ministra spraw zagranicznych ma 15,9 proc. ankietowanych.
Na drugim miejscu znalazł się prezydent elekt Karol Nawrocki z wynikiem 41,9 proc. (22,7 proc. ufa mu zdecydowanie, 19,2 proc. raczej ufa). Brak zaufania wobec przyszłej głowy państwa deklaruje natomiast 46,3 proc. ankietowanych (33,9 proc. zdecydowanie nie ufa, 12,4 proc. raczej nie ufa). 11,4 proc. wybrało opcję "jest mi obojętny". (Onet.pl).Oprac. Stanisław Cybruch
Kaczyński, Nawrocki, premier, prezydent, resort, Tusk, zaufanie,
Komentarze
Prześlij komentarz