"Szydło reaguje na słowa Tuska"

"Pisze o "prymitywnej manipulacji".

Beata Szydło ostro zareagowała na słowa Donalda Tuska, który w trakcie wyjazdowego posiedzenia klubu Koalicji Obywatelskiej kąśliwie odniósł się do pomysłu przeprowadzenia referendum dotyczącego unijnego mechanizmu relokacji migrantów.

Była premier w rządzie PiS, a obecnie europosłanka zarzuciła Tuskowi "prymitywną manipulację".

Szydło reaguje na słowa Tuska. Pisze o "prymitywnej manipulacji" lidera PO

Donald Tusk (L) i Beata Szydło (P).

Co powiedział Donald Tusk? We wtorek we Wrocławiu odbyło się wyjazdowe posiedzenie Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.

Lider PO Donald Tusk podczas przemówienia dziękował wszystkim działaczom za przygotowanie serii spotkań odbywających się na Dolnym Śląsku i odniósł się do propozycji Jarosława Kaczyńskiego, aby przeprowadzić referendum dot. unijnego mechanizmu relokacji migrantów.

- Nikt do Polski nie miał zamiaru przysyłać na siłę nawet jednego migranta czy uchodźcy. To Polska otrzymała zapisy w tych europejskich projektach, choćby w związku z presją migracyjną z Ukrainy, zwalniające Polskę z jakichkolwiek obowiązków związanych z mechanizmem relokacji.

Oni robią referendum na temat, który został rozwiązany, też z udziałem zresztą ich urzędników, bo to się działo też w ostatnich latach - stwierdził lider PO.

"Stan Wyjątkowy". Wojna w sztabie PiS.

Jak zareagowała Beata Szydło? Była premier w rządzie PiS ostro zareagowała na słowa Donalda Tuska i zarzuciła liderowi PO "prymitywną manipulację".

Widzę, że przewodniczący Tusk koniecznie chce wepchnąć Polskę w "pakt migracyjny", posługując się w swoich wypowiedziach prymitywnymi manipulacjami.

W takim razie mam dla Donalda Tuska proste pytanie, skoro twierdzi, że "nie ma problemu". Czy podpisałby "pakt migracyjny" i zgodził się na mechanizm relokacji migrantów? - zapytała na Twitterze Szydło.

Afera w polskiej spółce. Dane o najwyższej wadze dla bezpieczeństwa Polski i NATO wyciekały w niewiadomym kierunku

Dlaczego o tym piszemy? Ministrowie spraw wewnętrznych państw UE przyjęli niedawno stanowisko negocjacyjne w sprawie reformy regulacji migracyjnych w Unii. Stanowisko to będzie podstawą negocjacji prezydencji Rady z Parlamentem Europejskim. Polska i Węgry głosowały przeciwko poparciu tzw. paktu migracyjnego.

Sejm przyjął uchwałę, która wyraża sprzeciw wobec unijnego mechanizmu relokacji nielegalnych migrantów, i zobowiązuje rząd do stanowczego sprzeciwu, wobec takich praktyk Unii Europejskiej. 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński oświadczył w Sejmie, że kwestia relokacji migrantów w Unii Europejskiej musi być przedmiotem referendum (Onet.pl).

Oprac. Stanisław Cybruch
Kaczyński, migranci, minister, PE, PiS, referendum, relokacja, Sejm, Szydło, UE, Ukraina, 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Milionerka z PiS musi szukać nowej pracy"

"Kontrowersyjne nagranie z policjantem"

"Morawiecki kłamał?"