"Przesilenie wiosenne. Kiedy je odczuwamy?"

"Jakie są jego objawy? Jak sobie z nim radzić?"

Dla wielu wiosna to nie tylko budząca się do życia przyroda, czy cieplejsze coraz bardziej wydłużające się dni - pisze Jagoda Różycka w gazeta.pl.

Okres wiosennego przesilenia dla niektórych wiąże się także z nieprzyjemnymi dolegliwościami wynikającymi m.in. z intensywnych zmian warunków atmosferycznych. 

Kiedy mamy do czynienia z wiosennym przesileniem? Dowiedz się, jakie objawy mu towarzyszą i jak sobie z nimi radzić.

Objawy wiosennego przesilenia (zdjęcie ilustracyjne)

Wiosenne przesilenie dotyka nas na przełomie zimy i wiosny. Dla wielu stanowi prawdziwe utrapienie powodując zmęczenie, osłabienie i ogólne złe samopoczucie. 

W jaki sposób można sobie radzić ze zgubnymi skutkami wiosennego przesilenia?

Zobacz wideo. Za oknami czuć wiosnę! Pszczoły i kwiaty budzą się do życia.

Przesilenie wiosenne. Kiedy? Jakie są jego objawy?

Przesilenie wiosenne zaczynamy odczuwać na przełomie zimy i wiosny. Nie jest ustalona jego konkretna data, jednak skutki odczuwalne są głównie na przełomie marca i kwietnia.

Wiosenne przesilenie wiąże się przede wszystkim z dynamicznymi zmianami warunków atmosferycznych takimi jak: wilgotność powietrza, wahania ciśnienia, temperatury oraz zmiany nasłonecznienia, które na wiele osób mogą wpłynąć szczególnie niekorzystnie.

Kiedy organizm jest nadwyrężony zimowymi miesiącami, a dookoła pogoda szaleje, wówczas w naszych organizmach, również zaczynają zachodzić zmiany. Pojawia się m.in. znużenie. 

W związku z tym, że dni stają się dłuższe, zwiększamy częstotliwość oddychania.

W wyniku, m.in. większego nasłonecznienia, naruszona zostaje gospodarka hormonalna. Pogarsza się także nasze samopoczucie, kondycja, zaczynają pojawiać się bóle głowy i kończyn. 

Dodatkowo stajemy się drażliwi, zniechęceni i tracimy wszelką motywację do działania.

Warto pamiętać, że jeśli objawy utrzymują się przez długi czas, nawet po przesileniu wiosennym, mogą wiązać się z innymi problemami. W takim przypadku należy skonsultować się z lekarzem specjalistą (gazeta.pl).

W okresie przesilenia wiosennego, nie powinno się przepracowywać i niczego nie robić ponad możliwości. Bardzo ważny jest odpoczynek i czas na regenerację swoich sił. Bardzo ważny jest sen, trzeba spać minimum 8 godzin i to od godziny 22:00. Należy przejść na lekką dietę  i nie unikać nowalijek. Pić dziennie 2 litry wody i nie zapominać o sokach owocowych - (dod. S. C.).

Oprac. Stanisław Cybruch
dieta, kondycja, lekarz, nowalijka, odpoczynek, przesilenie, sen, soki, wiosna, woda, 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Milionerka z PiS musi szukać nowej pracy"

"Kontrowersyjne nagranie z policjantem"

"Morawiecki kłamał?"