"Sztuczna inteligencja obsłuży pacjenta w rejestracji szpitala"

Skoro szpitale w Polsce nie mają pracowników to może maszyny ich zastąpią.

Niestety, w innych miejscach pracy i innych firmach - brak ludzi nie zastąpią maszyny.

A w 2019 roku zarejestrowano w Polsce bodaj 650 tys. obcokrajowców, którzy chcą u nas pracować, bo nasi uciekli do krajów Starej Unii.

W połowie 2020 roku, w szpitalu w Ostródzie, ma zacząć działać voicebot, czyli program komputerowy, który porozumiewa się z użytkownikiem głosowo.

Robot będzie odbierać telefony od pacjentów.  Sztuczna inteligencja ma też dzwonić do pacjenta, by przypomnieć o zaplanowanej wizycie. Ta technologia może też wspierać lekarzy, przy stawianiu diagnozy, ale do tego potrzebna jest zmiana przepisów.

- Wiem, że sztuczna inteligencja, w rejestracji to będzie rewolucja, ale przed tą technologią nie uciekniemy, dlatego chcemy to zrobić w formie pilotażu – mówi Janusz Boniecki, prezes szpitala w Ostródzie.

Ostródzka lecznica to szpital powiatowy, który ma niespełna 200 łóżek. Szef szpitala nie ukrywa, że teraz pacjenci mają duży problem, by dodzwonić się do rejestracji, ale chce to zmienić. Telefony od pacjentów ma odbierać voicebot, czyli sztuczna inteligencja. Program komputerowy ma powstać specjalnie na potrzeby tego szpitala.

Dyrekcja przygotowuje przetarg na drugi etap informatyzacji placówki. Niestety, teraz działa w niej kilka systemów, które trzeba ujednolicić, a przy okazji ma powstać także program komputerowy, który tak zostanie zaprogramowany, by odpowiadać, na najbardziej popularne pytania pacjentów.

- Na ten projekt potrzebujemy ok. 400 tysięcy złotych – mówi prezes Janusz Boniecki. - Finansowanie mamy mieć zapewnione z Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR).

Więcej - Prawo.pl:
https://www.prawo.pl/zdrowie/zastosowanie-sztucznej-inteligencji-w-medycynie,493017.html

Źródło: prawo.pl.

Oprac. Stanisław Cybruch

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Milionerka z PiS musi szukać nowej pracy"

"Kontrowersyjne nagranie z policjantem"

"Morawiecki kłamał?"