Dziś w nocy wyjątkowe zjawisko: Superksiężyc

Oprócz ujawnionych dziś sukcesów rządu PiS takich, jak: "W styczniu odstrzelono 918 dzików"; "Uruchomienie rządowego programu z poparciem biznesu "Dostępność Plus".

Naród dowiedział się również, iż trwa dalsza pospieszna "kontynuacja szerokim frontem, wycinki drzew pod budowę przekopu Mierzei Wiślanej".

Rząd przedstawił też dziś istotne fakty politycznej wagi: PiS-owskie "jedynki" w wyborach do PE UE"; Jarosław Kaczyński nie wytrzymał i skierował zawiadomienia do prokuratora w sprawie zniesławienia przez "GW" i PO, a "KE podała, że nie wycofa skargi przeciwko Polsce. "To precedens".

Oprócz takich, jak wymienione wyżej frapujące wiadomości, będziemy mieli aż do rana, rewelacyjną wiadomość z kosmosu: Superpełnię Księżyca. A więc w nocy, z wtorku na środę, będziemy świadkami zjawiska określanego, jako pełnia superksiężyca. ​

Przez wiele godzin będzie można oglądać i podziwiać, do środy rana, przy bezchmurnym niebie, wyjątkowo duży i jasny Księżyc.

"To zwyczajna pełnia plus moment, w którym Księżyc jest w perygeum, czyli w punkcie na swojej orbicie, najbliższym Ziemi. Jeżeli ktoś ma okna od strony południa, wtedy w nocy Księżyc może przeszkadzać swoim światłem, bo będzie trochę jaśniejszy. Przeszkadzać może nam jedynie smog, wtedy warto wyjechać poza miasto" - podkreśla w rozmowie z RMF FM, Mateusz Borkowicz z Planetarium Centrum Nauki Kopernik.

"Dzisiejszy superksiężyc to ostatnia superpełnia w tym roku. Kolejna spodziewana jest dopiero w marcu 2020 r. Żeby doszło do superpełni, obok siebie muszą wystąpić dwa zjawiska: perygeum i pełnia" - dodaje Mateusz Borkowicz.
Źródło: fakty.interia.pl.

Oprac. Stanisław Cybruch

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Milionerka z PiS musi szukać nowej pracy"

"Kontrowersyjne nagranie z policjantem"

"Morawiecki kłamał?"