500 plus największym sukcesem rządu PiS

Program 500 plus, realizowany od kwietniu 2016 roku, zdaje się być największym sukcesem rządu PiS, czyli "dobrej zmiany".


Program Rodzina 500 plus, z powodzeniem realizowany od początku po jego przyjęciu przez rząd PiS, a następnie przez Sejm – w kwietniu 2016 roku, ruszył z miejsca. Dziś zdaje się być postrzegany, jako największy sukces "dobrej zmiany".


Pytanie zasadnicze: czy 500 plus naprawdę zachęca młode małżeństwa do posiadania większej ilości dzieci? 61 procent Polaków uważa, że "tak" - wynika z sondażu prowadzonego dla Wirtualnej Polski, na panelu Ariadna.

500 plus wpływa na sytuację polskich rodzin


Większość ekspertów przestrzegało przed wdrożeniem programu Rodzina 500 plus. Pojawiały się zarzuty, że to rozdawnictwo publicznych pieniędzy a 500 złotych miesięcznie dla rodziny nie sprawi, że będzie się rodzić więcej dzieci. W konsekwencji – jak tłumaczono - program nie rozwiąże przyszłych smutnych problemów demograficznych.


Czarne scenariusze – w tym przypadku - się nie sprawdziły. Z 500 plus co miesiąc korzystają miliony Polaków. Program odmienił życie rodzin, pobudził gospodarkę i zachęcił Polki do podejmowania decyzji o zachodzeniu w ciążę – czytamy w portalu opinie.wp.pl.


Czytaj>>> Olejnik o 500 plus: "To PiS zrobił dobrze"


Jak wynika z sondażu WP, zdecydowana większość Polaków (68 proc.) uważa, iż pieniądze z 500 plus, wpływają wyraźnie pozytywnie na sytuację polskich rodzin. Tylko 14 procent badanych jest odmiennego zdania. A 18 procent respondentów nie umie tego ocenić.


Zasługa 500 plus to większa liczba urodzin?


Z danych GUS wynika, że po raz pierwszy od wielu lat w tym roku, liczba urodzeń przekroczy 400 tysięcy. Na pytanie, czy Twoim zdaniem program 500 plus zachęca Polaków, do posiadania większej liczby dzieci, "tak" odpowiedziało 61 proc. ankietowanych., 22 proc. zaprzeczyło, a 17 procent stwierdziło: "trudno powiedzieć".


Z badania dla WP wynika, że najwięcej pieniędzy z 500 plus idzie na edukację dziecka (53 proc.), ubrania (50 proc.) i żywność (36 proc.). Polacy, dzięki temu programowi zaczęli także oszczędzać - 18 procent pieniędzy jest odkładana do pończochy.


Badanie sondażowe przeprowadzono dla Wirtualnej Polski, na panelu Ariadna, w dniach 24-27 listopada 2017 roku. Była to próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1045). Kwoty były dobrane wg reprezentacji w populacji dla: płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości, w których badani mieszkają. Metoda: CAWI.
Źródło: opinie.wp.pl.


Stanisław Cybruch

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Milionerka z PiS musi szukać nowej pracy"

"Kontrowersyjne nagranie z policjantem"

"Morawiecki kłamał?"