"Nowe dawki szczepionek na COVID-19"

"Co musisz wiedzieć"?

Osiemdziesiąt tysięcy szczepionek przeciw COVID-19, w czwartek trafi, do punktów szczepień - pisze Kamil Śmiałkowski w tokfm.pl.

- Spodziewamy się, że 25 października te szczepionki pojawią się w sprzedaży - mówił w TOK FM Wojciech Konieczny, tłumaczy, dlaczego COVID wciąż jest groźny, a szczepienie to najlepsza metoda ochrony.

Szczepienie COVID-19 (zdjęcie ilustracyjne)

Wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny przekonywał, że jeszcze w tym tygodniu będzie można kupić w aptekach szczepionki przeciw COVID-19. - Spodziewamy się, że 25 października, te szczepionki pojawią się w sprzedaży - mówił gość Anny Piekutowskiej. Dodał, że nie wie, na jakim etapie transportu szczepionki są w tej chwili, czy osiemdziesięciotysięczne zamówienie, już wjechało na teren Polski, ale podane daty są pewne.

Groźniejsze odmiany

Pytany, jak aktualnie wygląda zagrożenie covidowe, gość TOK FM przekonywał, że sytuacja się poprawia. - Prawdopodobnie już jesteśmy, po szczycie zachorowań i dotarliśmy do etapu, opadania fali - tłumaczy i przekonuje, że wcześniejsze przewidywania sprawdziły się.

- Ten szczyt może nawet był nieco wcześniej, niż się spodziewaliśmy, pod koniec czy w połowie sierpnia, kiedy okazało się, że zachorowania przyśpieszyły i że fala będzie wcześniej, niż w poprzednich latach.

Konieczny przyznał, że niestety zainteresowanie szczepieniami przeciwko COVID-19 znacznie spadło - Dalej podtrzymujemy, że szczególnie osoby, dla których przebieg tego tej infekcji może okazać się groźny, powinny się jak najbardziej zaszczepić - podkreślił, dodając, że aktualne odmiany wirusa są groźniejsze, niż te sprzed roku czy dwóch. - Więc te szczepienia dalej mają sens i my nadal na nie namawiamy - mówił na antenie TOK FM.

Przez wiele lat czy dekad

- Ale już w trakcie pandemii okazało się, że procent osób, które się szczepiły był mniejszy, niż zakładaliśmy i ten trend utrzymuje się - tłumaczył, potwierdzając istniejący problem. Jego podstawą są "ruchy antyszczepionkowe i pseudoteorie mające swoich zwolenników, którzy rozsiewają nieprawdziwe informacje".

- COVID-19 staje się chorobą, z którą będziemy żyli, tak jak z grypą, przez wiele lat czy dekad, ale to nie znaczy, że zagrożenie ze strony COVID-19, opadło i możemy traktować, to lekko i nie musimy nic robić - twierdził z przekonaniem.

Straż pożarna. Zdjęcie ilustracyjne

Związkowcy ze Straży Pożarnej zaczynają protesty. Chodzi o szczepienia.

Wiceminister zdrowia podkreślił, że należy się szczepić. - W tym okresie będą też inne infekcje naturalne i dobrze było, aby nie przechodzić jeden po drugiej - tłumaczył. Jego zdaniem ministerstwo prowadzi działania, które mają rozpropagować szczepienia - Aczkolwiek spotykamy się z dużym negatywnym odbiorem osób, których nie udaje się przekonać. (tokfm.pl).

Oprac. Stanisław Cybruch
choroba, grypa, COVID-19, minister, pandemia, protest, pseudoteoria, przekonanie, szczepienie, zagrożenie, 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

"Milionerka z PiS musi szukać nowej pracy"

"Niemoralni politycy PiS. Rozwiedzeni, drugie żony, kochanki"

WOŚP. "Ostatnia puszka Pana Prezydenta"